diş beyazlatma (bleaching)

Diş beyazlatma, kliniğimizde İmplant uygulamasından sonra en sık yapılan tedavidir. Diş beyazlatma diğer bir adıyla “bleaching” işlemi, zaman içerisinde dişler üzerinde oluşan renklenmeyi giderir, dişleri hafifletir ve daha doğal görünmelerini sağlar. Bembeyaz dişler kişinin kendine güvenini arttırır, daha rahat gülümsemesine yardımcı olur. Yılda bir kez beyazlatma yapılmasının dişlere zararı olamamaktadır. Bilinenin aksine diş beyazlama diş yapısına zarar vermez. Kullanılan hidrojen peroksit bir miktar mineral kaybına sebep olsa da tükürük yapısındaki mineraller diş üzerine çökerek bu eksikliği giderir. Bizler beyazlatma sonrasında ek olarak mineral jeli uygulayarak da bu zararı tamamen ortadan kaldırmaktayız.

 

Diş beyazlatma işlemi uygulanabilmesi için dişetlerinin sağlıklı olması önemlidir. İşlemden en az bir hafta öncesinde diş taşı temizliği yapılması, beyazlatma uygulamasının başarısını arttırır. Beyazlatma sırasında oluşacak kanama dişlerin rengini etkileyebilir.

 

Diş beyazlatma sonrasında dikkat etmemiz gereken bazı durumlar vardır. İlk hafta özellikle renkli gıdalar (gazlı içecekler, kahve, çay gibi)tüketilmemesi, sigara kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Dişlerin rengi tam olarak oturduktan sonra renkli gıdalar tüketilebilir. Sigara kullanımı sağlığa olan zararı sebebiyle hiç tüketilmemesi gerekmektedir.

Kurumsal

Hizmetlerimiz

İletişim

Yenibosna Merkez Mahallesi Kardelen Sokak

No: 3/A Bahçelievler/İstanbul, Turkey

Bu site içerisinde yer alan yazılar, kullanılan görsel ve işitsel materyeller sadece bilgilendirme amacıyla yer almaktadır.

Kesinlikle doktorların teşhis ve tedavisi yerine geçmemektedir.